Vítejte v Tamtamu… totiž v Bradavicích!

TISKOVÁ ZPRÁVA

Stáhnout tiskovou zprávu

Praha, 17. 9. 2020 – Zahrada Centra pro dětský sluch Tamtam ve Stodůlkách se 16. září 2020 odpoledne proměnila v bradavickou kolej, která vypadala k nerozeznání od té, jakou známe z filmových adaptací úspěšné literární série J. K Rowlingové o mladém čaroději Harry Potterovi. 

Zahradní slavnost 2020

Desítky dětí se sluchovým postižením v doprovodu rodičů či pedagogů nebo vychovatelů si zde užívaly zábavné odpoledne plné her a soutěží inspirovaných kouzelnickými příběhy. Na jednotlivých stanovištích malí čarodějové odvážně plnili uložené úkoly – u profesora Snapea míchali lektvary s všelikými účinky, vyprošťovali se z Aragogovy pavučiny, luštili starodávné runy, bojovali s překážkami na cestě do Prasinek, zahráli si famfrpál, krotili dravé ptactvo a užili si i mnohá další dobrodružství.

Veselým programem tlumočeným do znakového jazyka je provázel moderátor Jaroslav Dušek a k poslechu i tanci hrála kapela Napořád. Kromě malých kouzelníků své umění předvedl i profesionál Stanislav, který naučil děti pár užitečných triků pro život, například jak si vyčarovat pizzu na přání. 

Zahradní slavnost 2020

Venkovní akce probíhala v souladu se všemi doporučenými hygienickými opatřeními včetně nezbytných dezinfekčních prostředků, které byly k dispozici na jednotlivých čarodějných stanovištích i jinde v areálu. 

CDS Tamtam letos slaví významné výročí - tato nezisková organizace poskytuje služby rodinám s dětmi se sluchovým postižením na území celé České republiky ji 30 let. Zahradní slavnosti pořádá ve spolupráci s Informačním centrem rodičů a přátel sluchově postižených.

Akci finančně podpořily Městská část Prahy 13, Městská část Prahy 5, Ministerstvo kultury, Magistrát hlavního města Prahy, Nadace Umění pro zdraví a společnost Presco Group.

Foto: Lucie Křesťanová