Mobilní aplikace

Mobilní aplikace

Tamtam se dlouhodobě věnuje vývoji a tvorbě didaktických pomůcek a aplikací, které mohou rodiče využít při výchově svých dětí.

Veškeré pomůcky mohou využít také odborníci a studenti v profesích, které předpokládají kontakt s dětmi se sluchovým postižením, příbuzní a přátelé neslyšících lidí. Mohou být také přínosem pro slyšící rodiče slyšících dětí, kteří se rozhodli komunikovat se svými dětmi skrze znaky ještě před vývojem mluvené řeči. Jako dobrá učební pomůcka mohou také sloužit všem zájemcům o český znakový jazyk a problematiku sluchového postižení.

Centrum pro dětský sluch Tamtam vymyslelo, připravilo a vyrobilo už tři mobilní aplikace pro děti:
Medvěd – Znakujte s Tamtamem,
Znakujte s Tamtamem
Znakujte s Tamtamem – Pexeso
Chtejí usnadnit dětem přijetí znakového jazyka, mohou pomoci rodičům i kamarádům lépe dětem porozumět a vidět ve znakování nejen nástroj komunikace, ale také zábavu.

Medvěd – Znakujte s Tamtamem

Nejnovější aplikace Centra pro dětský sluch Tamtam se jmenuje Medvěd – Znakujte s Tamtamem a je určena především dětem, které aplikací provází medvídek. Nejen, že s ním mohou děti znakovat a naučí se díky němu pojmy z oblasti domácnosti, dopravy a také ze školky, ale mohou se o medvídka také starat. Právě tato část udrží dětskou pozornost a děti se tak samy od sebe chtějí k aplikaci vracet.

Aplikace je určená pro tablety, je zdarma a je dostupná pro iOs i Android. Ke stažení je v App Store i v Google Play.

Aplikace Medvěd - Znakujte s Tamtamem

Aplikace Medvěd - Znakujte s Tamtamem

Znakujte s Tamtamem

Aplikace Znakujte s Tamtamem je první z tamtamovské dílny a je určená zejména slyšícím rodičům a nedoslýchavým nebo neslyšícím dětem ve věku 0-4 roky. Vhodná je samozřejmě i pro odborníky a studenty, kteří se pohybují ve světě lidí se sluchovým postižením, stejně jako pro příbuzné a kamarády sluchově postižených. Zkrátka pro všechny, které znakový jazyk zajímá a kteří by se jeho základy chtěli zábavnou formou naučit.

V aplikaci najdete 1 500 slovníkových pojmů a vět rozdělených do tematických oblastí s různými stupni obtížnosti. Aplikace funguje v offline režimu, takže po nainstalování ji můžete používat kdekoliv. Je velmi intuitivní a přehledná.

Ke stažení je zdarma pro iOs i Android a najdete ji v App Store i v Google Play.

Znakujte s Tamtamem - výukový modul   Znakujte s Tamtamem - videoukázka znaků

Znakujte s Tamtamem – pexeso

Aplikace se snaží představit základní znaky českého znakového jazyka tou nejjednodušší formou dětské hry. Pexeso je ideální způsob, jak si mohou děti samy osvojit základní znaky, případně jak si je mohou zábavně opakovat. Hra je pro jednoho i dva hráče a je rozdělená do několika oblastí i obtížností. Děti se tak mohou naučit komunikovat o zvířátkách, věcech z venkovního prostředí nebo o běžných denních činnostech.

Ke stažení je zdarma pro iOs i Android a najdete ji v App Store i v Google Play.

Aplikace Znakujte s námi - Pexeso   Aplikace Znakujte s námi - Pexeso