Tamtam připravuje videospoty pro děti

Stáhnout tiskovou zprávu

Praha, 16. 4. 2020 – Současná situace, kdy v souvislosti s pandemií koronaviru platí řada nařízení a zákazů, není lehká pro nikoho z nás. Jak ale tuto neobvyklou situaci vnímají děti? A jak děti se sluchovým postižením, které mají už tak ztíženou komunikaci s okolím?  Centrum pro dětský sluch Tamtam proto připravil videa v českém znakovém jazyce s radami pro rodiče, jak dětem vysvětlit příčinu současného rozruchu a přiměřeně jejich věku objasnit i co je to koronavirus a jak se před ním chránit.

Videospoty se natáčely ve studiu Centra pro dětský sluch Tamtam v pražských Stodůlkách.

Tamtam_natáčení

Nejprve přišly na řadu ty pro děti. Připravili jsme pro ně Pohádku o drakovi Koronovi, ve které jim zábavnou a veselou formou vysvětlujeme, že není třeba se koronaviru bát, ale je nutné se před ním chránit a dodržovat určitá pravidla. Role průvodce v českém znakovém jazyce se ujal Sergej Josef Bovkun, kterému zdatně sekundovala i tlumočnice Naďa Hynková Dingová. Rodiče budou mít k dispozici nejen tato videa, ale zároveň také pracovní listy - omalovánky, které jim umožní s informacemi ještě lépe pracovat.

Jako volný námět pro videa určená rodičům jsme pak použili materiály, které k situaci kolem pandemie vydala Katedra psychologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. I v nich jim informace zprostředkovává Sergej Josef Bovkun.

Tamtam_natáčení

Videa budou postupně zveřejňována na odborném portálu Centra pro dětský sluch Tamtam www.idetskysluch.cz, odkazy na ně pak na webových stránkách www.tamtam.cz a na facebookovém profilu organizace.