Testování bez bariér - velká pomoc pro lidi se sluchovým hendikepem

3. září 2021
Testování bez bariér - velká pomoc pro lidi se sluchovým hendikepem

Ministerstvo zdravotnictví spolu s Tichým světem přispívají k bourání bariér a lepšímu přístupu k informacím pro osoby se sluchovým postižením. Připravily informační osvětové materiály pro zdravotnický personál na odběrových centrech na testování covid-19.

“Na základě různých zkušeností osob se sluchovým postižením se Tichý svět spojil s Ministerstvem zdravotnictví a připravil informační osvětové materiály pro zdravotnický personál na těchto pracovištích,” vysvětluje Mgr. Eva Štípková, vedoucí komunikace v Tichém světě.

Díky projektu by na většině odběrových míst měli být zdravotníci seznámeni se základními principy komunikace s neslyšícími. Budou mít též k dispozici grafické materiály, které budou vzájemné porozumění ulehčovat.

Testování bez bariér

Pro neslyšící je pak připravena k uložení do mobilního telefonu informační kartička upozorňující na jejich hendikep, kterou se mohou při odběru prokázat. Tuto pomůcku lze zdarma stáhnout na stránkách Tichého světa na odkazu https://www.tichysvet.cz/materialy-ke-stazeni nebo si o ni napsat na mail: info@tichysvet.cz.

Zdroj a fotografie: Helpnet.cz