HRAJEME SI - Vodní svět

24. června 2020
HRAJEME SI - Vodní svět

Svůj vodní svět si můžete vytvořit doma ve vaně, nebo venku na zahradě v bazénu. A pořádně se vydovádět :-)

 

 

 

Pouštění lodičky

Děti si vyrobí lodičku, za pomocí korků od vína, gumičky, párátka/špejle, pevného papíru, barevné lepicí pásky.

Vezměte tři korky od vína a pevnější gumičky (pokud máte obyčejné gumičky, použijte jich více). Následně přes tři korky gumičky přetáhněte tak, aby vznikla spodní část loďky (viz obrázek). Poté pomocí špejle a tvrdého papíru vyrobte plachtu pro loďku.

Vystřihněte si z připraveného papíru tvar plachty lodě, na konci plachet udělejte díry, tak abyste mohli protáhnout špejli. Jeden konec špejle zapíchněte do prostředního korku. Druhý konec špejle po nasazení vlaky zalepte barevnou či obyčejnou lepící páskou, aby plachta lodě nemohla ze špejle spadnout. Můžete lepicí pásku vystřihnout do tvaru trojúhelníku, aby vznikla vlaječka.

Až budete mít loďku hotovou, najděte si větší misku/lavor, do kterého napusťte vodu a dejte připravenou lodičku do vody. Poté s dětmi zkuste foukat, aby se loď začala po vodě pohybovat

Co se skrývá ve vodě

Připravte si lavor s vodou, (pokud máte doma vanu, můžete napustit vodu do vany) a společně s dětmi lovit různé věci z vody. Můžete dát do vody jakékoliv věci, pokud zvolíte i ty, které do vody nepatří, můžete to dětem sdělit a vysvětlit jim, že právě proto tyto věci musíte vylovit.

Při této aktivitě můžete cíleně vyslovovat věci a dítě je následně musí ve vodě najít a vylovit. Další variantou jak můžete aktivitu pojmout je, že věci pouze vylovíte a společně si je můžete pojmenovat.

Vodní svět 2

Přelévání vody

Připravte dětem dvě nádoby a houbičky (mohou být různé velikosti). Úkolem dětí bude, aby pomocí houbičky dostaly vodu z jedné nádoby do druhé tím, že v jedné nádobě s vodou se houba nasákne a v druhé, která je zpočátku prázdná, houbu vyždímanou. Děti si procvičí jemnou motoriku a užijí spoustu zábavy. Pokud budete chtít, můžete použít potravinářské barvivo a vodu obarvit.

Foto: Pinterest