Výstava japonských zenových obrazů

28. června 2022
Výstava japonských zenových obrazů

V úterý 28. června od 15 hodin proběhne v Salmovském paláci na Hradčanském náměstí komentovaná prohlídka výstavy ZENGA, která bude tlumočena do českého znakového jazyka.

Místo: Národní galerie Praha – Salmovský palác, Hradčanské nám. 1, Praha 1
Organizátor: Národní galerie Praha
Web: www.ngprague.cz/udalost/3295/ZENGA-japonske-zenove-obrazy-ze-sbirky-kaeru-an

Národní galerie Praha vystavuje vůbec poprvé část sbírky Kaeru-an, tedy sbírky „Z žabí chýše“, která představuje japonskou zenovou malbu a kaligrafii ze 17.⁠–⁠20. století. Tuto unikátní kolekci zenového umění Národní galerii Praha daroval v roce 2019 nizozemský umělec a sběratel Felix Hess.

Sbírka obsahuje 526 děl z 15. až 20. století, převážně závěsné svitky, ale také párový paraván a několik předmětů z keramiky. Za tento výjimečný donátorský počin byl Felix Hess v letošním roce oceněn ministrem kultury Martinem Baxou resortní medailí Artis Bohemiae Amicis.

Komentovaná prohlídka výstavy Zenga proběhne v úterý 28. června 2022 od 15:00 hodin v Salmovském paláci a bude tlumočena do českého znakového jazyka.
Výstava ZENGA – japonské zenové obrazy ze sbírky Kaeru-an je otevřena do 2. října 2022.

Vstupné na prohlídky je pro držitele karet ZTP a ZTP/P zdarma. Není-li uvedeno jinak, rezervujte e-mailem na 68zu_95l6hBjGK_eWbyhT~c.