Sluneční králové a návštěva kupole historické budovy

26. září 2020
Sluneční králové a návštěva kupole historické budovy

Výstava je výjimečným mezinárodním projektem, který dokumentuje největší archeologické objevy českých egyptologů spjaté s výzkumem egyptského Abúsíru, starověkého královského pohřebiště sousedícího na severu s Gízou a na jihu se Sakkárou.

Místo: Národní muzeum, Václavské náměstí 68, Praha 1
Organizátor: Centrum pro dětský sluch Tamtam, ICRPSP, Národní muzeum
Web: www.nm.cz/program/vystavy/slunecni-kralove

K vidění jsou bohaté zápůjčky ze světových muzeí – z Egyptského muzea v Káhiře, z Velkého egyptského muzea v Gíze, z muzeí v Berlíně, Lipsku, Hannoveru, Heidelbergu, Hildesheimu a Frankfurtu nad Mohanem.
Prohlédnete si také předměty, které Národní muzeum získalo jako československý podíl na nálezech učiněných expedicí Univerzity Karlovy v Abúsíru. Vystaveny budou poklady z doby 3. až 1. tisíciletí př. n. l., například unikátní královská socha panovníka Raneferefa, jednoho ze čtyř faraonů pohřbených v Abúsíru, nebo rozsáhlý soubor soch z hrobek princezny Šeretnebtej a písaře Nefera.

V průběhu komentované prohlídky účastníci navštíví mimo jiné Panteon, kupoli s výhledem na Václavské náměstí nebo spojovací chodbu.

Návštěva s tlumočením do znakového jazyka se koná 26. září 2020 od 15:00 hodin.

Přihlásit se můžete na https://www.nm.cz/program/akce/komentovana-prohlidka-historicke-budovy-narodniho-muzea-pro-neslysici-navstevniky3

Foto: Národní muzeum