Na březích Nilu

23. září 2020
Na březích Nilu

Objevte svět obyvatel starověkého Egypta a starověké Núbie!

Místo: Náprstkovo muzeum, Betlémské náměstí 1, Praha 1
Organizátor: Centrum pro dětský sluch Tamtam, ICRPSP, Náprstkovo muzeum
Web: www.nm.cz/naprstkovo-muzeum-asijskych-africkych-a-americkych-kultur/na-brezich-nilu

Výstava prostřednictvím více než 500 sbírkových předmětů z českých i zahraničních sbírek představuje obyvatele starověkého nilského údolí a životní prostředí, které je obklopovalo a které dalo vzniknout jedněm z nejstarších civilizací.
První část výstavy představuje rozmanitost zvířecího světa faraonského Egypta a jeho jižního souseda, starověké Núbie. Další část výstavy na nejrůznějších předmětech – košících starých tisíce let, cihle z pyramidy nebo autentických nástrojích – představuje zpracování přírodních materiálů, jakož i zvířecí a rostlinné produkty. Třetí část pak zavádí návštěvníky do staroegyptské zahrady, která stejně jako dnes byla místem odpočinku, ale také zdrojem ovoce, zeleniny, bylin a květin. Poslední část výstavy představuje krajiny zádušního světa, které v mnohém napodobovaly krajinu úrodného nilského údolí. Blíže seznamuje s vírou starých Egypťanů v posmrtný život a uměním mumifikace, především mumifikace posvátných zvířat.

Návštěva s tlumočením do znakového jazyka se koná 23. září 2020 od 15:00 hodin.

Přihlásit se můžete na https://www.nm.cz/program/akce/komentovana-prohlidka-vystavy-na-brezich-nilu-pro-neslysici-navstevniky

Foto: Národní muzeum