Zveme vás na pražskou zahradní slavnost

8. září 2021
Zveme vás na pražskou zahradní slavnost

Zveme chrabré rytíře i urozené princezny na naši tradiční zahradní slavnost
v Praze, která se ovšem letos 20. září netradičně uskuteční ve Valdštejnské zahradě.

V naší pražské centrále ve Stodůlkách stále probíhají stavební práce, které zasahují
i na zahradu. Museli jsme proto vybrat pro naši akci náhradní prostory. Díky podpoře Senátu Parlamentu ČR a senátora Miloše Vystrčila můžeme naše letošní setkání uskutečnit v nádherném prostředí Valdštejnské zahrady v Praze 1. Začínáme ve 14.00 hodin.

Prostředí zahrady pod Pražským hradem nás zároveň inspirovalo k tématu slavnosti, a tak jsme ji nazvali Rytířské klání ve Valdštejnské zahradě. Zveme proto všechny malé statečné rytíře a krásné urozené slečny, aby s námi strávili krásné odpoledne plné zábavy a dobré nálady. Kostýmy jsou samozřejmě vítány.

A jaký nás čeká program? Odpoledne zahájí Houpací pohádky - představení divadla Damúza o tom, co všechno může vidět malé růžové velblouďátko, podívá-li se na svět z výšky. Boj muže proti muži předvede skupina historického šermu Artus Bohemia. Zároveň pro děti připravila spoustu her, při nichž si mohou vyzkoušet svou šikovnost, například lukostřelbu či hod na kance. Své kejkle ukáže kejklíř Lukáš a některé z nich děti naučí. Podívat se na dravce či sovy hodně zblízka dětem umožní sokolník Leon a svou zručnost představí i umělecký kovář. Příjemnou atmosféru svou dobovou hudbou podpoří skupina Bakchus. A nezapoměli jsme samozřejmě i na občerstvení. 

Objednané máme i slunečné počasí, tak snad i to klapne. :-)
Těšíme se na vás.

Zahradní slavnost_2021

Pozvánka v českém znakovém jazyce ZDE.

Ilustrační foto: Canva.com