Videa pro děti a rodiče ve znakovém jazyce

20. dubna 2020
Videa pro děti a rodiče ve znakovém jazyce

Tamtam pro děti se sluchovým postižením i jejich rodiče připravil krátká videa na téma, co je to vlastně koronavirus a jak se před ním chránit. 

V souvislosti s pandemií koronaviru platí řada nařízení a zákazů. Situace je náročná nejen pro dospělé, ale i pro děti, které často nechápou, co se vlastně kolem nich teď děje. Děti nemohou do školy, ven s kamarády, nemohou navštěvovat své příbuzné a musí dodržovat řadu přísných hygienických opatření, především nosit roušku. Jak tuto pro ně zcela neobvyklou situaci vnímají? A jak ji vnímají děti se sluchovým postižením, které mají už tak ztíženou komunikaci s okolím?  

Tamtam pro vás připravil krátká videa v českém znakovém jazyce jako návod, jak dětem vysvětlit příčinu současné situace a přiměřeně jejich věku objasnit i to, co je to vlastně ten koronavirus a jak se před ním chránit. Video o Draku Koronovi je zpracované na základě omalovánkového příběhu Jak zvítězit nad drakem Koronem autorek Jany Andréskové a Ingrid Dach https://drakkoron.cz/. Do českého znakového jazyka tlumočí Sergej Josef Bovkun.

První dvě videa jsou vám k dispozici na těchto odkazech. Další budou následovat.
JSEM KORONA - video v českém znakovém jazyce
DRAK KORON - video v českém znakovém jazyce

Ahoj, já jsem Korona!K dispozici jsou pro vás materiály Ministerstva vnitra ČR Já jsem korona, z nichž jsme při tvorbě videa vycházeli. Můžete si je stáhnout (ke stažení zde) a s dětmi s nimi po zhlédnutí videa pracovat.

 
 
 

Jak zvítězit nad drakem koronemVyužít můžete i omalovánky Jak zvítězit nad drakem Koronem (ke stažení zde). Dětem zábavnou a kreativní formou ukážou, kdo je tím naším současným nepřítelem (drakem) a co můžeme udělat, abychom ho porazili. Autorkami omalovánek jsou Jana Andrésková a Ingrid Dach - více informací a 7 dalších jazykových lokalizací videa můžete najít na webu https://drakkoron.cz/. K omalovánkám patří i "omalovánkové" video, které může děti také zaujmout. Nejmenší děti mohou zaujmout i zvířátkové omalovánky s rouškami (https://kukandoart.cz/omalovanky/tematicke/rousky-vsem/) od stejné autorky.


Moc nás těší, že videa o tom, jak bojovat s Drakem Koronem a co dělat, abychom ho společně porazili, Vás moc zaujala.
Podívejte se, jak díky našim videím ADRIANNE pochopila, co je koronavirus vlastně zač a jak s ním KEVIN umí pěkně zatočit :-)