Velikonoční setkání ve skanzenu

19. dubna 2022
Velikonoční setkání ve skanzenu

Ve středu 13. dubna 2022 se Podorlický skanzen v Krňovicích zaplnil bývalými i současnými klienty SAS Pardubice. 

Příjemná předvelikonoční akce začala komentovanou prohlídkou skanzenu. Jaká se dříve používala zemědělská technika? Jak si naši předci zdobili své domy během velikonočních svátků? Jak fungoval větrný mlýn? To všechno jsme se od průvodkyně dozvěděli. Nechyběla ani návštěva zvířecích obyvatel skanzenu, která samozřejmě sklidila největší úspěch u dětí. 

Velikonoční setkání 2

Pak už přišlo na řadu společné tvoření rodičů s dětmi. Po vzoru starobylých dekorací si vyrobili slepičku z velikonočního jidáše ozdobenou rozinkami, kousky barevných papírů na párátkách a hřebíčku. Panovala zde příjemná a uvolněná atmosféra zaplněná smíchem a živým hovorem.

Velikonoční setkání 3

Třešničkou na dortu krásného odpoledne byla muzikoterapie pod vedením Markéty Havlové. Provedla nás pohádkou s názvem Komu straší ve věži, zasazenou do prostředí hradu na Kunětické hoře, kde žijí místní strašidla. Pohádka pohladila po duši malé i velké. Děti si pak samy mohly vyzkoušet jednotlivé hudební nástroje, vnímat jejich zvuk a vibrace, které vydávají.

Velikonoční setkání 4

Celé odpoledne, v němž kromě dobré nálady nechybělo ani výborné občerstvení, bylo tlumočeno do českého znakového jazyka. Společný čas utekl jako voda a nikomu se nechtělo domů. Všichni odcházeli s úsměvy na tvářích a svátečně naladěni na nadcházející velikonoční víkend.

FOTO: Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Pardubice