Tamtam si připomněl Světový den sluchu

7. března 2022
Tamtam si připomněl Světový den sluchu

Ve čtvrtek 3. března jsme si v pražském sídle Tamtamu připomněli Světový den sluchu. Uspořádali jsme Den otevřených dveří a měli jsme opravdu napilno. 

V Tamtamu se procházelo, ukazovalo, informovalo, diskutovalo, natáčelo, ale i promítalo - zkrátka žilo. Na zvídavé otázky veřejnosti byly připraveny i kolegyně na posílené infolince 605 100 400. První návštěvníci dorazili kolem 9 hodiny ranní. Prohlédli si budovu, seznámili se s komplexem služeb, který rodinám s dětmi poskytujeme a zhlédli také několik filmů s problematikou péče o sluch dětí. Měli možnost nahlédnout i do nedávno dokončené terapeutické místnosti pro snoezelen, která pomáhá dětem aktivovat a rozvíjet jejich smysly prostřednictvím světelných, zvukových či jiných prvků.

IMG_20220303_090020     Den otevřených dveří

Optická vlákna     Snoezelen

Mezi hosty jsme přivítali také starostu Městské části Praha 13 Davida Vodrážku. Pan starosta naši práci ocenil a vyjádřil poděkování: „Centrum pro dětský sluch Tamtam ve Stodůlkách pomáhá rodinám dětí s vadami sluchu již 32 let. Poskytuje bezplatně komplex ucelených služeb a realizuje i řadu projektů podporujících včasnou pomoc dětem a já jim za jejich skvělou práci velmi děkuji,“ uvedl po své návštěvě a setkání s našimi zaměstnanci. Další spolupráci jsme probrali i se zástupci sociálního odboru, kteří si náš Den také nenechali ujít.

Den otevřených dveří     Den otevřených dveří

Přišli za námi také novináři. Dopoledne ve Stodůlkách natáčela redakce Zpráviček z České televize Déčko a odpoledne Televize Prahy 13.

DSCN0962     

Den se opravdu vydařil, byl velmi inspirativní, plný zajímavého povídání i nápadů do budoucna. Děkujeme všem, kteří přišli, napsali nebo zatelefonovali a zajímali se o naši práci.

Letošním Světovým dnem sluchu jsme se zároveň připojili k celosvětové výzvě Pečujte o svůj sluch, chcete-li slyšet celý život (To hear for life, listen with care), kterou na 3. březen 2022 vyhlásila Světová zdravotnická organizace (WHO).