Setkání rodin s dětmi se sluchovým postižením z Jihočeského kraje

17. května 2022
Setkání rodin s dětmi se sluchovým postižením z Jihočeského kraje

První letošní setkání rodin s dětmi se sluchovým postižením z Jihočeského kraje proběhlo 21. dubna 2022 ve Strakonicích.

Setkávání rodičů je jednou z aktivit projektu „Spokojená rodina“ podpořeného ze strany Ministerstva práce a sociálních věcí v rámci dotačního programu Rodina. Přes dva roky jsme se těšili na osobní setkání a jsme moc rádi, že se nyní již mohlo v této podobě uskutečnit, a mohli jsme tak v prostorách Rodinného centra Beruška strávit společný čas.

Setkání_Strakonice (1)

První společná část pro rodiče a děti se nesla v duchu aprílového počasí, kdy si nejprve děti se svými rodiči poslechli pohádku „Jak slunce pozorovalo svět“ a poté si mohli společně vyrobit pomocí prstových barev a dalších materiálů duhu dle svých představ.

Setkání_Strakonice (2)

Poté jsme nechali rodiče s Ivou Jungwirthovou, aby mohli mezi sebou sdílet novinky a zkušenosti uplynulých dvou let a také radosti a starosti, které jim děti přinášejí.  Děti si naopak mohly zkusit další aktivity na téma počasí (jako například napodobit zvuk deště či pomocí padáku zažít sílu větru) a také využít dalších lákadel místní herny. Poslední hodinu jsme strávili opět všichni společně povídáním a sdělováním zážitků u kávy, čaje a malého pohoštění. Setkání se celkem účastnilo 7 rodin (10 dospělých a 11 dětí) a ze zpětných vazeb a úsměvů na tváři lze říci, že jsme si setkání všichni moc užili. Tak zase na podzim na viděnou.

Setkání_Strakonice (5)

Setkání_Strakonice (3)

Setkání_Strakonice (4)

Setkání se celkem účastnilo 7 rodin (10 dospělých a 11 dětí) a ze zpětných vazeb a úsměvů na tváři lze říci, že jsme si setkání všichni moc užili. Tak zase na podzim na viděnou.

Text: Kolektiv pracovnic Rané péče Čechy a Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi Praha
Foto: Klára Bendíková, Raná péče Čechy