Pomáhají vašim dětem bezdrátové technologie?

21. dubna 2020
Pomáhají vašim dětem bezdrátové technologie?

Pomozte vyplněním dotazníku efektivně zvýšit využívání bezdrátových technologií u dětí se sluchovým postižením.  

Tamtam se podílí na projektu Podpora efektivnějšího využívání bezdrátových technologií dětmi se sluchovým postižením. Tento rozsáhlý výzkum Institutu sociálního zdraví Univerzity Palackého v Olomouci mapuje zkušenosti rodičů dětí se sluchovou vadou. Hlavním cílem projektu je zlepšit kvalitu života dětí se sluchovým postižením a jejich lepší začlenění do škol i celé společnosti. S tím souvisí i další záměr projektu, kterým je zvýšení využití bezdrátových asistivních pomůcek u dětí v raném, předškolním a školním věku a zvýšení povědomí o bezdrátových technologiích sloužících ke kompenzaci vad sluchu.
 
V rámci projektu byl připraven dotazník, který by mohl pomoci určit, jak jsou děti při používání bezdrátových technologií samostatné, a jestli jsou na jejich použití připravené. 
 
Dotazník je určen všem rodičům s dítětem se sluchovým postižením, tedy nejen těm, kteří bezdrátovou technologii využívají. Je krátký a anonymní, jsou tam běžné otázky typu, jestli dítě samo pozná, že se mu vybíjejí baterie, jestli si umí říct, když je kolem hluk apod. 
 
Vážení rodiče,
podělte se s o své zkušenosti s využitím bezdrátových technologií. Jak se vám daří je doma využívat, jak Vám pomáhají a co od nich očekáváte.
Všem Vám moc děkujeme za spolupráci.
 
 
Více informací o projektu ZDE.