Sčítání 2021 - podpora pro osoby se sluchovým postižením

26. března 2021
Sčítání 2021 - podpora pro osoby se sluchovým postižením

Od soboty 27. 3. 2021 začíná sčítání lidu, domů a bytů 2021. Český statistický úřad myslel i na občany se sluchovým postižením a připravil pro ně tlumočníka i videonápovědy pro vyplnění formulářů v českém znakovém jazyce.

 

Na YouTube kanále Českého statistického úřadu jsou kromě záznamu webináře k dispozici také videonápovědy pro vyplnění elektronického a listinného sčítacího formuláře v českém znakovém jazyce:

Elektronický sčítací formulář 

Listinný sčítací formulář 

Během online fáze sčítání bude pro osoby se sluchovým postižením k dispozici profesionální tlumočník, který bude prostřednictvím aplikace Microsoft Teams poskytovat případným zájemcům rady v českém znakovém jazyce, a to v těchto termínech – 29. března, 31. března, 5. dubna a 7. dubna, vždy od 9 do 11 hodin. Odkazy na připojení k hovoru s tlumočníkem najdete ZDE

Účast při sčítání je zákonná povinnost a nelze se jí vyhnout, jinak hrozí pokuta 10 000 korun. Kdo není schopen vyplnit elektronicky sčítací arch, toho do začátku května navštíví sčítací komisař, který s ním sčítací arch vyplní. 

Zdroj: Národní rada osob se zdravotním postižením
Ilustrační foto: Pixabay