Jak se dobře připravit na online konzultaci

4. listopadu 2020
Jak se dobře připravit na online konzultaci

Šest tipů, jak se správně připravit na online konzultaci, aby byla přínosná a zábavná zároveň. 

Opět jsme museli část služeb přenést do online prostoru. A s mnohými z Vás se vídáme jen prostřednictvím monitoru počítače nebo displeje mobilního telefonu. 
Přinášíme Vám proto několik rad, jak se na takové setkání připravit, abychom z něj mohli získávat co nejvíce. 

DOMLUVA PŘEDEM

Dohodněte se předem s poradkyní, jak dlouho bude videokonzultace trvat a zda bude zaměřena více na hru s dítětem nebo více na rozhovor s Vámi. K videokonzultaci můžete pozvat i dalšího člena rodiny (babičku nebo dědečka, staršího sourozence).

TÉMA

Promyslete si předem téma, které byste chtěli na konzultaci probrat, můžete si předem sepsat i konkrétní otázky. Pro hru s dítětem proberte s poradkyní, co Vaše dítě momentálně baví, co má rádo, jaké pomůcky a hračky si můžete připravit na dosah. Můžete si vytisknout předem zaslané materiály. Také můžete poradkyni předem poslat i kratičkou aktuální videonahrávku svého dítěte.

PROSTOR

Připravte si vhodný prostor, kde videokonzultace proběhne. Osvědčuje se mít dostatek prostoru na připravené pomůcky, mít možnost posunout počítač kousek dál od dítěte, nemít za zády okno.  Potřebujete-li se během konzultace spolu s dítětem pohybovat po bytě, můžete vyzkoušet videokonzultaci přes mobilní telefon.

TECHNICKÉ VYCHYTÁVKY

Zkoušejte technické vychytávky - sdílet obrazovku  s fotografiemi, videem, posílat odkazy přímo do CHATU u videohovoru, někdy se může hodit i možnost rozmazaného pozadí na videokameře. Srozumitelnosti řeči pomůžou kvalitní sluchátka s mikrofonem.

PŘESTÁVKY

Nebojte si říct o přestávku, když budete potřebovat od počítače na chvilku odběhnout. Malé děti u počítače často příliš dlouho nevydrží.

KDYŽ SE NEDAŘÍ SPOJENÍ

Nemějte strach z toho, že se nepodaří spojení. Přestane-li fungovat internet nebo bude špatný signál - nic se neděje, vždy se můžete s poradkyní spojit přes telefon nebo vybrat jinou variantu, která Vám bude vyhovovat.