Informační servis pro Neslyšící ke COVID-19

20. března 2020
Informační servis pro Neslyšící ke COVID-19

Tamtam pro Vás spolu s psychology z MV ČR a Policejního prezídia ČR připravil sérii videospotů na aktuální témata k epidemii nemoci COVID-19, tlumočenou do českého znakového jazyka.

Odkazy na tlumočená a otitulkovaná videa:
(Titulky si můžete zapnout na liště obrazovky dole v pravém rohu.)

1. díl
https://www.idetskysluch.cz/videa/covid-19-informacni-servis-tamtamu-pro-neslysici-dil-1/
V úvodním videu se dozvíte se od PhDr. Štěpána Vymětala, Ph.D., psychologa ministerstva vnitra pro mimořádné události, jak se mají s touto situací vypořádat nejen Neslyšící. 

2. díl
https://www.idetskysluch.cz/videa/covid-19-informacni-servis-tamtamu-pro-neslysici-dil-2/
Můžeme chodit ven? Mají nosit roušky i děti? Kam se mohu obrátit pro informace? Na to a na spoustu dalších otázek Tamtamu odpovídá psycholog PhDr. Štěpán Vymětal, Ph.D.

3. díl
https://www.idetskysluch.cz/videa/covid-19-informacni-servis-tamtamu-pro-neslysici-dil-3/
Jak o situaci mluvit s dětmi? Jak doma předejít "ponorce"? Jak je to s dětmi a zpravodajskými relacemi? Na otázky Tamtamu odpovídá psycholožka PhDr. Simona Hoskovcová, Ph.D., vedoucí Skupiny krizové intervence Policejního prezídia.

4. díl
https://www.idetskysluch.cz/videa/covid-19-informacni-servis-tamtamu-pro-neslysici-dil-4/
Jaké psychologické služby Tamtam nabízí? Jak v době epidemie fungují jeho další služby? PhDr. Marie Bendová pracuje v Tamtamu jako psycholožka. V tuto chvíli je v rámci krizové intervence k dispozici pro všechny sluchově postižené, kteří ji budou potřebovat.  

Záznamy pocházejí ze dne 18.3. 2020, kdy ještě neplatilo nařízení používat roušku na veřejnosti za každé situace, jako je tomu nyní. Všem proto doporučujeme toto nařízení důsledně dodržovat a i nadále sledovat aktuální vývoj.

Informace k epidemii COVID-19 sledujte na www.mvcr.cz a www.mzcr.cz