Indiáni v Pardubicích

2. srpna 2021
Indiáni v Pardubicích

Poslední červencový týden zazněly v Pardubicích indiánské tamtamy. Centrum pro dětský sluch Tamtam zde pořádalo týdenní integrační kurz pro slyšící a neslyšící děti od 5 do 13 let, tematicky zaměřený na kulturu a způsob života indiánů.

 

Zajímavé prázdninové aktivity zde prožilo 13 malých účastníků, kterým se věnovaly čtyři naše kolegyně ze Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi v Pardubicích a jedna tlumočnice znakového jazyka.

Bubnovat se dá i na vlastní tělo     Indiáni v Pardubicích II

Děti si po celý týden zkoušely komunikaci ve znakovém jazyce, prostřednictvím her se dozvěděly spoustu zajímavostí o životě indiánů, o jejich vztahu k přírodě a naučily se také respektu k odlišným kulturám. V programu nechyběly interaktivní přednášky ani kreativní činnosti zaměřené na rozvoj jemné i hrubé motoriky či psychomotorických dovedností, jako například výroba indiánských oděvů, čelenek a lapačů snů či jízda na koni v rámci celodenního výletu na ranč aj. Malí indiáni si zamuzicírovali s muzikoterapeutkou Mgr. Markétou Havlovou a vyzkoušeli si bubnování na vlastní tělo, tzv. body drumming, pod vedením bubeníka Davida Andrše a prožili týden plný bohatých zážitků a nových přátelství.

Muzikoterapie s Marketou     Jizdy na konich  (2)

Cílem integračního kurzu je podpořit slyšící i neslyšící děti v komunikaci a samostatnosti a propojit dva světy – slyšících a neslyšících, které zdaleka nejsou tak odlišné, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Zkouseni muzikoterapeutickych hudebnich nastroju      K bubnování připraveni

Týdenní kurz se konal za finanční podpory společnosti Elektrárny Opatovice, a. s.