Globus podpořil Tamtam 150 tisíci korunami

27. května 2022
Globus podpořil Tamtam 150 tisíci korunami

Pražský Globus na Zličíně letos podpoří Centrum pro dětský sluch Tamtam, které 150tisícovou částku použije na vývoj didaktických pomůcek pro lepší komunikaci se sluchově postiženými dětmi.

Už šestý rokem podporuje každý z patnácti hypermarketů Globus finančními dary veřejně prospěšné organizace, nemocnice či školy ve svém blízkém okolí prostřednictvím programu Globus Lepší svět. Letos v programu, který se soustředí na podporu péče a zdraví ve společnosti, rozdělí celkem 2 250 000 korun.

Pražský Globus na Zličíně se rozhodl částku 150 000 korun věnovat našemu centru Tamtam. „Vnímáme, že organizace v okolí našich hypermarketů potřebují podpořit své dobré záměry, jež mají prospět zdraví obyvatelům v našem regionu. Jsme jeho součástí, a proto jsme připraveni vždy dobré záměry podpořit,“ řekla Aneta Turnovská, tisková mluvčí hypermarketů Globus.

Tamtam tuto skvělou částku použije na vývoj didaktických pomůcek pro lepší komunikaci se sluchově postiženými dětmi, včetně rozvoje mobilních aplikací sloužících pro hravou výuku znakového jazyka Znakujte s Tamtamem. Mohou je využít rodiče, další příbuzní či kamarádi dětí, ale také zájemci o český znakový jazyk, učitelé neslyšících žáků i jiní odborníci. (Více o našich aplikacích ZDE.)

Symbolický šek si převzala paní ředitelka Jana Fenclová z rukou ředitele zličínského Globusu Martina Austa. Zástupce tohoto řetězce jsme také pozvali k nám do Stodůlek, abychom ji naši práci více přiblížili. 

Za podporu moc děkujeme.