Festival Colours of Ostrava bez bariér

21. června 2022
Festival Colours of Ostrava bez bariér

Multižánrový festival nabízí neslyšícím koncerty i besedy tlumočené do znakového jazyka.

Nadstandardní servis pro účastníky se zdravotním znevýhodněním nebude chybět ani na letošním hudebním festivalu Colours of Ostrava, který se uskuteční 13. až 16. července po dvouleté pauze. V rámci projektu Colours bez bariér usnadní také neslyšícím návštěvníkům, aby si mohli bez starostí užívat hudbu i další program.

Ke standardnímu servisu již několik let patří zvýhodněná cena vstupenky pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P, u ZTP/P doprovod zdarma, speciální tribuny, bezbariérová přeprava v rámci města Ostravy, či možnost objednat si vyškoleného asistenta.

Návštěvníkům se zdravotním znevýhodněním zprostředkují bezbariérové ubytování v ostravských hotelích v rámci jejich kapacity. Mají také možnost rezervovat si místo ve festivalovém stanovém městečku včetně parkovacího místa. Možná je také rezervace parkovacího místa přímo u hlavního vchodu do areálu festivalu.

Návštěvníkům se sluchovým postižením nabízí vybrané přednášky diskusního fóra Meltingpot s tlumočením do znakového jazyka. Na fóru letos například vystoupí přední tlumočnice do amerického znakového jazyka Amber Galloway Gallego, která bude do uměleckého znakového jazyka tlumočit i část koncertů našich i zahraničních hvězd. Některé koncerty českých interpretů bude do uměleckého znakového jazyka tlumočit skupina Hands Dance.

Všechny tyto přednášky a koncerty budou v informačních materiálech a na webových stránkách označeny piktogramem pro neslyšící osoby. Neslyšící návštěvníci mají také možnost objednat si předem asistenta, který ovládá základy znakového jazyka a tato služba je zdarma.

Pro větší komfort zdravotně handicapovaných návštěvníků jsou všechny důležité služby soustředěny u hlavního vstupu do areálu. Na tomto místě bude k dispozici Info Point a pokladna Colours bez bariér, stanoviště bezbariérového taxi a parkoviště vyhrazené pouze pro ZTP a ZTP/P návštěvníky.

Pro nejmenší návštěvníky jsou připraveny dětské kapely, divadla a divadélka, rukodělné workshopy a dílny.

Na kontaktním e-mailu: bezbarier@colours.cz získáte všechny potřebné informace k projektu a zároveň si na nich můžete zarezervovat výše zmíněné služby. Za projekt Colours bez bariér zodpovídají: Mgr. Katarína Kijonková (vedoucí projektu) a Monika Macháčková (koordinátorka projektu). Můžete také sledovat FB skupinu Colours bez bariér.

Základní informace k projektu v českém znakovém jazyce jsou uvedeny ZDE.

Text: Lucie Křesťanová
Foto: Colours.cz