Festival Buchty a loutky dětem již pošestnácté

20. září 2022
Festival Buchty a loutky dětem již pošestnácté

V sobotu 17. září 2022 přivítala Kinského zahrada v Praze na Smíchově již po šestnácté malé i velké účastníky divadelního festivalu Buchty a loutky dětem.

Tradiční festival divadla a hudby, plný her a dílniček se i tentokrát vydařil a navzdory dešti přivítal spoustu návštěvníků. Děti i jejich rodiče střídali scény podle aktuálního stavu počasí. Některá představení se odehrála venku, jiná pod stanem.  Diváci si užili sluníčko během obou představení divadelního spolku Buchty a loutky s názvy Tři malá prasátka a Detektiv Emil a králík s velkýma ušima. Ty se podařilo odehrát pod širým nebem.

Podívejte se do FOTOGALERIE.

Dále byla na programu například vystoupení souborů Damúza, Divadla Kaká, Loutek bez hranic a dalších. Všechna byla tlumočena do českého znakového jazyka. Dešťové kapky neodradily děti ani od připravených aktivit, jako byla výroba malých loutek, letadýlek, lžiček či zvířátek ze dřeva nebo krmení pro ptáčky, koutek her a loutek, ale také čtenářský či klimakoutek. Výměnný bazar hraček a knížek potěšil jako každý rok nové majitele i ty, kteří přinesli něco z domova, co již nepotřebovali.  

Ze stánků s občerstvením jasně bodoval ten se sladkými a slanými palačinkami, který letos nabízel například variantu s pestem z mrkvové nati se sýrem.

V zahradě nechyběl ani stánek Centra pro dětský sluch Tamtam, který nabízel mimo informací a ukázek sluchadel a kochleárních implantátů i možnost odezírání ze rtů hravou formou.

Tlumočenou akci podpořilo Ministerstvo kultury.

Text: Andrea Štenglová, Informační centrum rodičů a přátel sluchově postižených
Fotografie: Jana Hrmová, CDS Tamtam