Aplikace Znakujte s Tamtamem prochází úpravami

11. dubna 2023
Aplikace Znakujte s Tamtamem prochází úpravami

Aplikace Znakujte s Tamtamem, kterou jsme vyvinuli pro výuku českého znakového jazyka, aktuálně prochází modernizací, aby udržela krok se systémy nových telefonů.

 


Aplikaci Znakujte s Tamtamem jsme spustili již v roce 2014, kdy získala cenu Nadace Vodafone Rafael jako mobilní aplikace roku. Ovšem, nic se snad nerozvíjí tak rychle, jako software počítačů a mobilních telefonů. Proto i naši aplikaci musíme neustále modernizovat, aby udržela krok s dobou a mohli jste ji bez komplikací používat i na svých vysoce výkonných přístrojích.

Apka_2

Právě jsme dokončili další etapu aktualizace, při níž bylo kompletně zpracované přepsání na vyšší verze Android i iOS. Provedli jsme úpravu serveru a webové stránky pro on line správu aplikace, tak aby stále fungovalo uložení i stahování 1 500 videozáznamů i pro off line přehrávání.

Před koncem roku 2022 jsme zrekonstruovali prostory Tamtamu ve Stodůlkách, a vznikla tak místnost pro natáčení. V ní jsme natočili i dalších 50 nových znaků, které postupně původní verzi doplní, a rozšíří už tak bohatou slovní zásobu. 

Studio 2     Studio 3     
(Ilustrační záběry z místnosti pro natáčení v CDS Tamtam)

Aplikace Znakujte s Tamtamem je zdarma ke stažení pro iOs i Android a najdete ji v App Store i v Google Play.