O Ukrajině v českém znakovém jazyce

20. února 2023
O Ukrajině v českém znakovém jazyce

Člověk v tísni připravil na 23. 2. 2023 dvě akce k připomenutí výročí začátku války na Ukrajině. Do českého znakového jazyka ji bude tlumočit organizace Deaf Friendly.

Ve čtvrtek 23. 2. 2023 od 16.00 do 18.30 hodin na téma Děti - nevinné oběti války proběhne v kině Světozor v Praze promítání dokumentárního filmu Dům z třísek, který byl nominován na Oscara 2023.

V následující besedě přinese svědectví z Ukrajiny Alyona Budagovská, mediální koordinátorka z ukrajinské mise Člověka v tísni. Situaci uprchlických dětí v Česku přiblíží Masha Volynsky, psychoterapeutka a programová ředitelka organizace Amiga. 

Více informací ZDE

Ve stejný den, od 19.30 do 22.00 hodin proběhne rovněž v kině Světozor akce na téma Ukrajina rok poté. Co čeká Ukrajinu po konci války a jakou roli v tom může sehrát Česko?, v rámci které se bude promítat film Jaro v Buči. 

Konec válečných operací na Ukrajině je stále v nedohlednu, přesto země i díky silné občanské společnosti nadále funguje a v klidnějších částech běží obnova infrastruktury na plné obrátky. 
▪ Co teď Ukrajinci nejvíce potřebují?
▪ Jak probíhá vyšetřování válečných zločinů?  
▪ Budou vůbec někdy jejich viníci postaveni před mezinárodní soud? 
▪ A jak se do poválečné obnovy země může zapojit Česko?
 
O tom budou diskutovat hosté: vládní zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny Tomáš Kopečný, vládní zmocněnec pro otázky Východního partnerství Jan Marian a ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek.
Další informace ZDE.
 
Na obě akce je vstup zdarma, jen je třeba se zaregistrovat.
 
Zdroj: Helpnet.cz
Ilustrační foto: Canva.com