Informace pro rodiče

17. března 2020
Informace pro rodiče

Vážení rodiče,
naše pracoviště rané péče a sociálně aktivizačních služeb fungují a jsou Vám stále k dispozici. Neváhejte se na nás kdykoli obrátit.

Obě pracoviště pouze reagují na aktuální situaci v souvislosti s COVID 19 přizpůsobením formy poskytování služeb.

V tuto chvíli na pracovištích rané péče a SAS neprobíhají individuální ani skupinové práce a  neprobíhají ani terénní konzultace formou návštěv ve Vašich domácnostech.

Rádi bychom Vás proto informovali, že je možné nás i nadále kontaktovat emailem a telefonicky. 

Pro individuální komunikaci jsou pracovnice služby připravené komunikovat také formou videohovoru a využít i dalších komunikačních sítí. Tyto formy jsou možné po předchozí domluvě, aby vše dobře fungovalo.

Naše služební emailové adresy využívají služby společnosti GOOGLE, která nabízí
aplikaci https://hangouts.google.com/. Máte-li emailový účet xxx@gmail.com, můžete se svou klíčovou pracovnicí propojit touto cestou. Samozřejmě je možné si Google emailovou adresu kdykoliv bezplatně založit.

Další možností je aplikace MESSENGER (https://www.messenger.com/login.php), která je vázána na účet na FACEBOOKU, nicméně lze s pracovnicí služby komunikovat i bez "potvrzení přátelství na FB", konverzaci lze posléze vymazat.

Z dalších nástrojů se nabízí SKYPE, WHATSAPP.

Prosím, domluvte se s pracovnicí služby dle vašich možností, z naší strany preferujeme aplikaci GOOGLE HANGOUTS.

Pracoviště sociální aktivizační služby také nabízejí alternativu skupinové práce (S-T skupin). Nabízejí možnost zaslání námětů, Vám klientským rodinám, pro konkrétní věkovou kategorii dětí, z tematicky zaměřených setkání. S konkrétními informacemi a návrhy Vás kontaktuje konkrétní pracoviště.

INFORMACE pro nové zájemce o služby

I v tuto chvíli přijímáme do služeb nové klienty. Zájemci o službu rané péče nebo službu sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi, kteří se na nás v následujících dnech obrátí, mohou využít především telefonické konzultace s pracovnicemi služby, ale také nabídku videokonzultací.

Rádi bychom Vás v této době ujistili, že jsme i nadále k dispozici, neváhejte proto s námi zůstat v kontaktu.

Děkujeme Vám za spolupráci a za pochopení.
Váš tým rané péče a tým SAS